Ebaõnnustime on osa protsessist kuid tihtipeale tekitab see tunde, et pole mõtet enam üritadagi! Selleasemel, et lüüa peale igat ebaõnnestumist käega, on need ettevõtjad õppinud vigadest, ning tõusnud uuesti püsti! Kui neil on see õnnestunud, siis miks ei võiks see õnnestuda ka sinul?

1 Steve Jobs

Me kõik teame Apple’i brändi ning Steve Jobs’i. Kuid kes oleks osanud arvata, et Steve Jobs vallandati oma enda firmast?

Steve Jobs alustas Apple’iga vaid ideest ning oma kodu garaažist. Tal oli kindel visioon, mille poole ta püüdles ning ei hoolinud teiste arvamusest. See tõi talle ka suure edu. Vaid mõned aastad hiljem oli Apple’i väärtus miljoneid ning pakkus tööd sadadele inimestele.

Ettevõtte suurest edust hoolimata, vallandati Steve Jobs omaenda ettevõttest. Steve Jobs on hiljem öelnud, et tagandamine omaenda ettevõttest on olnud parim asi, mis ta elus juhtunud on. See tõestas talle, et kirg omaenda töö vastu ületas ebaõnnestumisest tulnud pettumust.

Tänu kirele omaenda töö vastu sai Steve Jobs tagasi Apple’i tegevjuhi kohale 2005 aastaks.

2 Bill Gates

Edukaid inimesi tavainimestest eristab see, et edukad inimesed õpivad oma vigadest. Bill Gates asus õppima Harvardi ülikooli, kust ta välja kukkus. Peale ülikooli asutas Bill Gates ettevõtte Traf-O-Data, mis oli tõeline ebaõnnestumine.

Sarnaselt Steve Jobs’ile, oli Bill Gates tõeliselt kirglik oma huvi vastu ning teadis, millega ta tegeleda tahab. Õppides varasemalt tehtud vigadest, asutas ta Microsofti ning 31 aastaseks saades oli ta noorim billionär, kes oma edu ise saavutanud.

3 Micheal Jordan

“Ma olen mööda visanud vähemalt 9000 viset oma kärjäär jooksul. Ma olen kaotanud vähemalt 300 mängu. 26 korda on usaldatud minule mängu otsustav vise, mille ma olen mööda visanud. Ma olen ebaõnnestunud korduvalt. See on põhjus, miks ma olen edukas.

See tsitaat endise korvpallilegendi, Micheal Jordani poolt ühel Nike’i reklaamil räägib enda eest.